Молодіжний рух "Редан"
Молодіжний рух "Редан"
ПВК «Редан» - об’єднання підлітків, які мають спільний інтерес до японської анімації — аніме.
В Україні з’являється нова небезпечна субкультура: молоді люди, одягнені в чорне, організовують масові бійки в публічних місцях. Відомо, що це явище прийшло до нас з росії.
Але чому наші підлітки переймають віяння країни-агресорки?
Що таке ПВК «Редан» та як це взагалі пов’язано з війною? Пропоную розібратися разом.
26-го та 27-го лютого правоохоронці попередили масові бійки у кількох містах України. У Києві планувалась сутичка на Печерську. У Львові відбувались провокації біля ТЦ «Форум». У Харкові, Івано-Франківську, Луцьку учасники руху також намагались влаштувати бійки.
Сутички відбуваються між двома субкультурами: ПВК «Редан» та так званими «АнтиРедан». Організатори створюють телеграм-канали та закликають молодих людей брати участь у масових бійках. Планують усе чітко: розподіл на групи, точки зборів кожної, інформатори на місцях.
Члени угруповання носять чорний одяг із зображенням павуків і використовують специфічний сленг. Вони називають себе "павучками" і виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і темношкірих. Члени ПВК "Редан" збираються у великі групи і влаштовують масові бійки з національними меншинами або представниками інших субкультур.
Серед учасників руху багато неповнолітніх. Наприклад, серед затриманих 257 осіб у Харкові 30 повнолітніх.
У чому може бути його шкода?
Наразі немає інформації про якісь умисні дії щодо дестабілізації в країні від гурту школярів, які намагаються наслідувати популярні в Інтернеті рухи. Проте викликає пересторогу, що хтось може вільно керувати групами населення в країні, де вже рік йде велика війна.
Правоохоронці наголошували, що ситуація постійно відстежується, поліція стежить за створеними "реданами” Telegram-каналами, залучається кіберполіція. Зараз правоохоронцям вдається контролювати ситуацію та запобігати конфліктам.
Отже, що ми маємо:
- Уперше широкий загал почув про ПВК «Редан» 24 лютого 2023 року (в росії). Пізніше стало відомо про більш ранні інциденти (20-ті числа лютого) з учасниками руху, але тоді вони не отримали особливого розголосу.
- Перша їхня поява була гучною: реданівці побилися з якимись хлопцями просто в ТЦ, на очах натовпу свідків. Почалися масові арешти.
- 25 лютого 2023 року реданівці влаштували заворушення в Полтаві.
- 26 лютого 2023 року вони спробували влаштувати заворушення ще й в Івано-Франківську.
- 27 лютого «Редан» влаштовує сутички в Харкові.
- Усі Telegram-канали руху ведуться виключно російською мовою.
Водночас в росзмі почали з'являтися цікаві публікації, де у створенні нового руху звинувачують... Україну. А точніше – СБУ. А ще точніше – говорять, що ніяких реданівців і не було, а все це – українська ІПСО.
Правоохоронці викрили двох неповнолітніх організаторів молодіжного руху, створеного для дестабілізації ситуації в Україні. Ними виявилися 16-річний житель Дніпра та 13-річний житель Черкас.
За словами 16-річного хлопця, канал було створено для отримання заробітку від реклами, тому для популяризації ресурсу він використовував назву нового молодіжного руху. Бронювання реклами коштувало 10 доларів США.
https://docs.google.com/presentation/d/1poXU5wouNP8s-R2G2_Cg8I3vHS0vmBbC/edit#slide=id.p1
https://docs.google.com/presentation/d/1OALxmhWFf0ep8sLYwgZErOwBspKsCXce/edit#slide=id.p1